Ocet malinowy do włosów – jakie ma właściwości?

Ocet malinowy jest niezwykle pożądanym surowcem w przypadku włosów. Jego dobroczynne właściwości znane są nie od dziś, a ocet z malin to prawdziwie odżywcza bomba. Płukanki na bazie octu malinowego fenomenalnie poprawiają kondycję kosmyków. Octowe kuracje mogą naprawdę zdziałać cuda! Choć wśród włosomaniaczek bardziej znany jest ocet jabłkowy, specyfik z malin również staje się coraz bardziej popularny – za jego sprawą włosy znów mogą zachwycać swoim wyglądem!

Ocet malinowy na do włosów – dlaczego warto?

Ocet malinowy do włosów? Czemu nie! Specyfik ten wykazuje naprawdę mnóstwo pielęgnacyjnych właściwości. Znakomicie oddziałuje nie tylko na kosmyki, ale również na skórę, dlatego coraz częściej ląduje w kobiecych kosmetyczkach.

Zacznijmy jednak od początku. W czym tkwi sekret octu malinowego? Przede wszystkim w jego składzie. Przypomnijmy, że maliny są doskonałym antyoksydantem. Ponadto, są źródłem witamin, np. B i C, a także kwasu foliowego. Sam ocet w przypadku włosów i skóry głowy, pozwala utrzymać pH na odpowiednim poziomie, a jednocześnie przeciwdziała przetłuszczaniu się kosmyków.

Jak już zostało wspomniane, można go stosować nie tylko na włosy, ale również na skórę. W przypadku skóry, szczególnie sprawdzi się przy cerach problemowych, które wymagają dokładnego oczyszczenia i detoksykacji. Bardzo często jest dodatkiem kosmetyków przeciwtrądzikowych i antybakteryjnych.

Z kolei jeśli chodzi o włosy, na pewno docenią go osoby posiadające kosmyki nadmiernie przetłuszczające, matowe, matowe, pozbawione energii, a także mające problemy ze skórą głowy, która jest skłonna do podrażnień, łuszczy się i swędzi. W przypadku włosów, ocet malinowy stosowany jest w formie płukanki. Sięgnąć można po gotowe produkty – a tych na rynku beauty nie brakuje lub stworzyć mieszankę samodzielnie.

Ocet malinowy: właściwości

Ocet malinowy wykazuje szerokie spektrum pielęgnacyjnych właściwości. Stosując płukanki z octu regularnie, bardzo szybko zauważymy poprawę kondycji włosów. Zdrowiej wyglądać będzie również skóra głowy, której zostanie przywrócona równowaga.

Ocet malinowy do włosów znakomicie usuwa nadmiar sebum, a także wszelkie zanieczyszczenia, osady i pozostałości kosmetyków. Skóra głowy jest idealnie oczyszczona, a łuski włosa domknięte. Pasma zachwycają miękkością, gładkością i elastycznością – przywrócona zostaje im energia oraz blask.

Właściwości octu malinowego do włosów:

  • przywraca równowagę skórze głowy,
  • reguluje ilość łoju,
  • eliminuje podrażnienia skalpu (swędzenie, pieczenie),
  • doskonale oczyszcza,
  • domyka łuski włosów,
  • zmiękcza i wygładza kosmyki,
  • przywraca włosom blask i energię,
  • łagodzi podrażnienia skóry głowy,
  • przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów,
  • zabezpiecza pasma przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Ocet malinowy do włosów powinien być stosowany regularnie, co nie oznacza, że przy każdym myciu. W zupełności wystarczą płukanki raz w tygodniu. Po przepłukaniu kosmyków, należy na nie nanieść odżywkę.

Ocet z malin na włosy i na skórę jest prostym sposobem na to, by poprawić ich kondycję. Maliny mają naprawdę ogromny potencjał pielęgnacyjny, który warto wykorzystać z korzyścią dla swojej urody!