O nas


Cennik


Kontakt


BLOOMEA

Urządzenie Bloomea jest urządzeniem opracowanym przez francuskich chirurgów plastyków a dziś oddane w ręce kosmetologów. Urządzenie na rynku francuskim funkcjonuje od 12 lat, na rynku polskim w oficjalnej sprzedaży dostępne od marca 2017. Bloomea bazuje na technologii „Trio M.M.L” – skrót pod którym kryje się synergiczne działanie trzech składowych: Makroeksfoliacja, Mikrowibracja i Luminoterapia.

Makroeksfoliacja to nowy termin pojawiający się w takim zastosowaniu zabiegowym w polskiej kosmetologii. Urządzenie Bloomea doprowadza do podwójnego złuszczenia: powierzchniowego i wewnątrztkankowego. Powierzchniowo dochodzi do bardzo homogenicznego (równomiernego) złuszczenia za pomocą wyciągu z liści agawy, którym pokryte są głowice zabiegowe o 3 poziomach intensywności/agresywności. Wewnątrztkankowo za pomocą permanentnie generowanych mikroprądów (które mają taką samą impedancję/przewodnictwo jak organizm ludzki) doprowadzamy do zjawiska tzw wtórnej keratynizacji naskórka. Czas namnażania naskórka skraca się z ok 28 dni do 7 dni. Ponieważ mikroprądy występujące w urządzeniu Bloomea mają powinowactwo do wody dochodzi do „podgrzania” na poziomie skóry właściwej włókien kolagenowych. Podgrzanie to determinuje rozpoczęcie procesu neokolagenezy i skrócenie włókien kolagenowych. Dzięki temu zjawisku urządzenie Bloomea może być wykorzystywane w zabiegach liftingujących/odmładzających.

W trakcie całej procedury również permanentnie generowana jest podczerwień 633 nm, która także ma powinowactwo do poziomu skóry właściwej i tym samym przyśpiesza procesy namnażania kolagenu, elastyny i fibroblastów co wpływa pozytywnie na końcowy efekt liftu. Działanie światła o długości 633 nm zostało w urządzeniu Bloomea określone procesem Luminoterapii.

Po przeprowadzonej pierwszej fazie makroeksfoliacji następuje faza wtłaczania dedykowanego preparatu. W przypadku zabiegów firmowych Bloomea jest to koktajl hialuronowy niskocząsteczkowy wzbogacony dodatkowo o kolagen i elastynę, które tworzą po zabiegu formę okluzji na skórze.

Wykończeniem zabiegu może być maska biocellulozowa, która dzięki wysokiemu stężeniu wyciągu z aloesu ma właściwości wyciszające przydatne szczególnie przy zabiegach bardziej inwazyjnych.

Główne zastosowania urządzenia Bloomea® to przede wszystkim zabiegi na twarz dające efekt resurfacingu laserowego. A co za tym się kryje za pomocą 3 synergicznych akcji: Makroeksfoliacji, Mikrowibracji wysokiej częstotliwości i Luminoterapii (TRIO M.M.L) doprowadzamy do:
– poprawy napięcia
– wymodelowania owalu twarzy
– redukcji zmarszczek i przebarwień
– zagęszczenia skóry
– oraz bardzo mocnego nawilżenia i dotlenienia.

W zabiegach na ciało wykorzystujemy Bloomea® głównie w redukcji rozstępów oraz blizn pooperacyjnych i powypadkowych.

Wymagana liczba zabiegów między 6 a 12.

Podtrzymanie efektu (w zależności od rodzaju skóry) 1 zabieg po 2 – 6 miesiącach.

Odstępy między zabiegami między 2 a 4 tygodnie.